055-7238-119

הרצאות

המלחמה באוקראינה היא Game Changer

המלחמה באוקראינה היא Game Changer עולמי. היא שינתה את תפיסת המלחמה המודרנית ו"כללי המשחק" המקובלים והיא מעסיקה אנשי ממשל, צבא ובטחון, גורמי מחקר ואקדמיה, לצד תעשיינים ואנשי עסקים רבים בארץ ובעולם. כשרבות ממדינות העולם מגנות את רוסיה ואת "המלחמה של פוטין", ההתמודדות היומיומית עם השלכותיה הרבות מהווה אתגר עצום. ההרצאה סוקרת את מאפייניה של המלחמה העכשווית והשלכותיה הכלכליות והביטחוניות וכוללת דוגמאות לשינויים העצומים המתחוללים כיום בין השאר, במחירי הדלק, החשמל והפסטה ברחבי העולם כמו גם כאן בישראל.

החומרים מהם עשויים מנהיגי העולם

המלחמה באוקראינה מחדדת את תפיסת הביטחון הבינלאומי ונושא המנהיגות. כשברקע משבר הקורונה ואסונות טבע רבים על רקע משבר האקלים, כולנו נדרשים להסתגל למציאות כאוטית ורווית אתגרים. כדי להצליח להתמודד בהצלחה עם משברים בינלאומיים ומצבים מורכבים, נדרשת מנהיגות חזקה וכריזמטית שתנצל נכון את היכולות והמשאבים הקיימים להשגת מטרות ויעדים. ההרצאה סוקרת את מאבקי הכוח המתנהלים בזירה העולמית וחושפת אמיתות מפתיעות על חייהם ואישיותם של פוטין, בידן ושי ג'ינפינג שמעט מאוד דובר עליהם עד היום.

האניגמה הסינית

ה"אניגמה הסינית" מתארת את המסתוריות הרבה שאופפת את המעצמה הסינית. בזמן שרבים בארץ ובעולם מנסים לפענח את סודות העוצמה של סין, התחזקותה הכלכלית והצבאית בעיקר בעשור האחרון משפיעה על תהליכים וטרנדים גלובליים המתרחשים ברחבי העולם. ההרצאה סוקרת את מנהיגותו העוצמתית של שי ג'ינפינג נשיא סין וכוללת התייחסות למדיניותו האסרטיבית וכן, לאיומים וההזדמנויות הטמונים בפרויקט "החגורה והדרך" (BRI), המשפיעים על מעמדה של סין ועל המאבק האידיאולוגי-מסחרי מול ארה"ב. 

גלי השינוי באיראן ובמזרח-התיכון והצצה לעתיד

איום הגרעין האיראני והנורמליזציה ביחסי ישראל-ערב מקרינים על מפת המזרח-התיכון והיחסים עם ארה"ב, רוסיה וסין. ההרצאה סוקרת את השינויים העצומים המתחוללים באזור ובראשם המשבר באיראן, התחזקות מדינות ערב המתונות, חתימה על הסכמים לשיתופי-פעולה מסחריים וביטחוניים, טלטלות בשוק האנרגיה העולמי ושינויים באקלים הביטחוני האזורי והשפעתם של כל אלה על מעמדה המתחזק של ישראל. 

תפריט נגישות